tr en

İade ve Değişim


1. İptal/Değişiklik Koşulları

1.1. www.babytoly.com web sitesi üzerinden alınan siparişlerin teslimlerini en hızlı şekilde gerçekleştirmek için siparişinizin onayından hemen sonra hazırlıklarını  tamamlamak için tüm hassasiyet ve çaba ile çalışmalara başlarız. Bu nedenle, siparişin onayından sonra sipariş onaylanmış kabul edilir. İptal yapılamaz.

1.2. Sipariş oluşturduktan sonra ilgili sipariş için adres değişikliği yapmayı talep ettiğiniz durumda, eğer siparişiniz kargoya teslim edildiyse adres değişikliği süreci uzayacaktır. Bu durumda önce kargonun bize geri gelmesi gerekmektedir. Kargo bize ulaştığında adres değişikliği yapılıp yeniden kargoya teslim edilecektir. Güncel adres bilginizi ilgili kargo firmasına iletebilmemiz için 0530 790 06 02 numaradan bizi arayabilir ya da info@babytoly.com a mail atabilirsiniz. En kısa sürede talebiniz çözüme alınacaktır.

1.3. Babytoly, ürünün ifasının (tamamlanıp teslim edilmesinin) imkansızlaştığını düşünüyorsa, sözleşme gereği belirtilen teslim tarihinin ifa süresi dolmadan müşteriye bildirir. Bu takdirde müşteri siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Müşterinin siparişi iptal etmesi halinde ödeme için alınan toplam bedel 15 (on beş) gün içinde müşteriye aynı ödeme yöntemi ile iade edilir.

2. İade Koşulları

2.1. Ürünlerimizin tamamı özel olarak elde örülür. Üretim esnasında ve sonrasında kalite kontrolleri yapılır; ve aynı muntazam hallerinin her üretimde sağlanmasına son derece dikkat edilir. Buna rağmen, el yapımı oluşundan kaynaklı ufak uyumsuzluklar ya da ürünün iç yüzünde gözle görülür düğümler vb. durumlar olabileceğini müşteri önceden kabul eder.

2.2. Satın alınan ürünün belirtilen adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içerisinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma ve iade hakkı kullanılabilir. Cayma hakkının kullanılması için 15 (on beş) günlük aynı süre içerisinde ALICI ürünü SATICI' ya geri göndermek zorundadır.

2.3. Üründe, herhangi bir üretim hatası, kusur veya hasara rastlanırsa siparişin tesliminden sonra en geç 3 gün içinde www.babytoly.com web sitemizin 'ürün iade' bölümünden ürün iade talebi gönderilmelidir. 15 (on beş) gün içinde iadesi yapılacak ürün 2.5., 2.6. ve 2.7. maddelerine uygun koşullarda geri gönderilmelidir.

2.4. Yapılan inceleme sonucunda tüketici kaynaklı bir hata olmadığının tespiti durumunda, bu ürün/ ürünler stoklarımızda mevcut ise sipariş edilmiş ürünün aynı kod ve numarasına sahip yeni ürün ile değiştirilir. Stoklarımızda mevcut değil ise, müşteri öngörülen üretim süresi en fazla 30 (otuz) günü aşmamak üzere beklemeyi kabul edebilir ya da iade etmek isterse iadesi alınır. Geri ödeme işlemleri, ürünü satın alırken kullanılan ödeme yöntemi ile aynı şekilde uygulanır.

2.5. Kullanım talimatlarına aykırı olarak kullanılan, Müşteri'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler, kullanılmış ürünler ve özel ambalajı yırtılmış / açılmış ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz. Bu durumda iade ve değişim talepleri reddedilir. 

2.6. İade gönderilen tüm ürünlerin yanında varsa, siparişin bir parçası olarak gönderilen ücretsiz ya da promosyon ürünler de iade edilmelidir.

2.7. İade edilecek ürün, kullanılmamış, eksiksiz, orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olarak, sipariş numarası ile aşağıdaki kargo adresimize MNG Kargo ile gönderilmelidir.

 

İade Kargo Anlaşma Cari Kodu:

MNG KARGO: 332913997

Şirket Cari Açıklama:

Roza Taahhüt Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

İade Adresimiz:

Hoşdere Caddesi Pelin Apt. No:7/8

ÇANKAYA / ANKARA

Tel: 0530 790 06 02

 

3. İade Koşulları ve İade Kargo

3.1. İadesi talep edilen ürün, 2.7. maddesinde belirtildiği gibi kullanılmamış, paketi yırtılmamış, hasar görmemiş, eksiksiz ve orijinal faturasıyla birlikte yukarıda yazılı iade adresimize MNG Kargo ile 'karşı ödemeli' gönderilmelidir.

3.2. Alışveriş anında ödenen kargo ücreti iade edilmez.

3.3. Kapıda ödeme hizmet bedeli iade edilmez.

3.4. İade kargolarınızda, anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo yu tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemezsiniz. İade için, MNG Kargo dışında bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanmalıdır.

4. İade Onayı

4.1. Ürün, Babytoly tarafına ulaştığı tarihten itibaren inceleme süresi 10 (on) gündür. Ürünün iadesi onaylandığında iadesi gerçekleşecek ürünün bedeli kargo ücreti hariç hesaplanır; ALICI' nın kredi kartına veya hesabına 15 (on beş) gün içinde bedel iadesi işlemi tüketicinin satın alma yöntemine uygun olarak iade edilir.

4.2. İadenin onay sürecinin sonuçlanmasının ardından ALICI' ya iadesi ile ilgili durum bilgisi e-posta ile bildirilir.

4.3. Belirtilen şikayet sorunu inceleme sonrasında herhangi bir kusur görülmediğinde veya kullanım hatası olarak belirlendiğinde ürün SATICI' ya yollanmış aynı haliyle ve faturasıyla birlikte kargo ücreti "Alıcı Ödemeli" olarak ALICI' ya geri gönderilir.

5. Geri Ödeme

5.1. İade talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz satın alma şekliniz ile aynı ödeme yöntemine uygun olarak alışverişinizin yapıldığı kredi kartına veya havale/eft yapılmışsa hesap numaranıza, kapıda ödeme yapılmış ise yine hesap numaranıza ürün inceleme onayı sonrası 15 (on beş) gün içinde iade edilir.

5.2. İade bedelinizin kredi kartınıza ulaşması, ilgili bankanın işlem süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir; ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır. Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadenizin kartınıza yansıması 10-14 iş gününü bulabilmektedir. 

5.3. İade bedeli, kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. İade sadece ödeme için kullanılan kredi kartına ve ödeme tipine uygun olarak yapılmaktadır.

8 TL Kargo Bedeli 150 TL üzeri Ücretsiz Kargo
Güvenli Alışveriş 256 BIT SSL ödeme güvenliği
İade ve Değişim Garantisi Kapıda Nakit Ödeme

Babytoly © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır